Peeling ma na celu odnowienie skóry.
Zabieg ten polega na masowaniu twarzy lub ciała przy użyciu kosmetyków, które złuszczają martwe komórki naskórka stymulując skórę do przyspieszenia procesu regeneracji.
Stanowi on również formę relaksu, który połączony jest z poprawą kondycji skóry.
Regularne wykonywanie zabiegu sprawia, że skóra jest gładsza, pełna blasku, lepiej ukrwiona, jędrna i bardziej elastyczna.
Peelingi można podzielić na mechaniczne czyli ziarniste, enzymatyczne i chemiczne.
Każdy z nich inaczej działa na skórę.
Peeling mechaniczny może być zarówno gruboziarnisty jak i drobnoziarnisty.
Zawiera ścierające drobinki np. cząsteczki orzechów, zmielonej kawy, soli z morza martwego, cukru, zielonej herbaty które mechanicznie ścierają zrogowaciały naskórek.
W trakcie zabiegu dochodzi do mechanicznego tarcia, dlatego nie powinny go stosować osoby z cerą naczynkową, trądzikiem czy też zakażeniami skóry.
Peeling mechaniczny może być stosowany nie tylko na twarz, ale również na inne części ciała takie jak uda, pośladki czy brzuch dzięki czemu pomaga walczyć z cellulitem.
Jest to również doskonała metoda wspomagania zabiegów odchudzających ze względu na proces pobudzenia krążenia krwi, limfy, a także zwiększenia transportu zbędnych produktów przemiany materii.
Peeling enzymatyczny zmiękcza i rozpuszcza martwy naskórek za pomocą enzymów roślinnych takich jak bromelaina i papaina.
Oczyszcza pory usuwając nadmiar łoju ze skóry, rozjaśnia również przebarwienia i łagodzi stany zapalne.
Jest delikatniejszy i mniej inwazyjny od peelingów mechanicznych.
Peelingi chemiczne natomiast wykonywane są najczęściej w gabinetach kosmetycznych gdzie usuwa się martwy za pomocą kwasów czyli specjalnych preparatów rozpuszczających warstwy scalające komórki naskórka doprowadzając do rozsunięcia się ciasno zbitych komórek oraz do ich złuszczenia.
Korzyści wynikające ze stosowania peelingów:
💆 Złuszczony martwy naskórek, dotleniona skóra, poprawione mikrokrążenie
💆 Elastyczna i sprężysta skóra
💆 Oczyszczona skóra, zmniejszona widoczność porów
💆 Gładka i miękka skóra
💆 Wyrównany koloryt
💆 Znormalizowana produkcja sebum
💆Wsparcie dla regeneracji naskórka
💆Lepsza wchłanialność i działanie substancji aktywnych z kosmetyków
💆Regulacja pracy gruczołów łojowych
💆Przyspieszenie eliminacji toksyn i zbędnych produktów przemiany materii
Sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju peelingów przeznaczonych do różnych typów skóry.
Z łatwością jednak do przygotowania peelingu możemy zastosować produkty, które posiadamy w swojej kuchni.
Jak wykonać peeling twarzy w 5 prostych krokach
💛Przygotuj peeling łącząc ze sobą 3 łyżeczki fusów po wypitej kawie, 5 łyżeczek oleju makowego (o jego właściwościach przeczytasz na naszym facebooku) albo oliwy z oliwek oraz 1 łyżeczkę zmielonego cynamonu,
💛Jeśli robisz peeling twarzy skórę twarzy i szyi przemyj wodą lub oczyść wacikiem nasączonym płynem do demakijażu. Jeśli robisz peeling ciała odpowiednio zwiększ proporcje i do powyższej mieszanki dodaj żel pod prysznic,
💛Nałóż peeling na twarz pomijając okolice oczu i ust bądź na wybrane partie ciała,
💛Masuj delikatnie skórę okrężnymi ruchami. Masaż powinien trwać kilka minut. Jeśli robisz peeling całego ciała nakładaj kosmetyk na wilgotną, umytą skórę.
Lekko zwilżaj poszczególne partie ciała i nakładaj preparat. Zacznij od stóp i okrężnymi ruchami kieruj się w górę. Pamiętaj ,że skóra na piersiach, dekolcie i brzuchu jest szczególnie wrażliwa,
💛Kosmetyk zmyj wodą i nałóż delikatny krem lub balsam.
Peeling łączy w sobie masaż o właściwościach relaksacyjnych z masażem pielęgnacyjnym, który jest związany z usuwaniem martwego naskórka i zanieczyszczeń skóry.
A Ty jaki peeling wybierzesz dla siebie? 🙂
Comments